logo Froebel

IV Ogólnopolska Konferencja Freblowska

dla dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i szkół

Kreowanie nowej
rzeczywistości edukacyjnej

Lublin, 5-6 października 2018 roku
O konferencjiGaleriaPrelegenciWspierają nas

 

Sędzia Anna Maria Wesołowska

Łódzka sędzia. Zaangażowana w prowadzenie spotkań i szkoleń dotyczących profilaktyki w budowaniu bezpiecznej szkoły oraz roli edukacji prawnej. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – „błękitny pokój”, „niebieski pokój”). Członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Pełni funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Na naszej konferencji wygłosi prelekcję dotyczącą budowania przez przedszkole bezpiecznego środowiska dla dziecka przy współpracy rodziców. 

 

 

Dawid Modrzejewski

Pedagog i artysta w jednej osobie; wodzirej, instruktor tańca i animator kultury. Pracuje w przedszkolach, na balach, weselach i salach teatralnych. Właściciel marki "PROJEKT WODZIREJ" i "TAŃCOBAJKI".

 

Prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

Profesor zwyczajny nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Autorka ponad 260 artykułów, monografii naukowych,książek i podręczników dla nauczycieli i rodziców, multimedialnych programów edukacyjnych dla dzieci, filmów dydaktycznych. Autorka programów edukacyjnych, książek, przewodników metodycznych i pakietów Dziecięca matematyka. Niekwestionowany autorytet w dziedzinie edukacji dzieci.

Paweł Zawitkowski

Fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia noworodków i niemowląt. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Autor artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka, w tym „Poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka", książki i filmu „Co nieco o rozwoju dziecka" oraz już trzech książek i filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?". Od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci.

 

Dr hab. Jacek Pyżalski

Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (UAM, 2012). Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu (UAM w Poznaniu) oraz jest adiunktem w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi – w Krajowym Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Mediator sądowy. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży” (GWP, Sopot 2011).

Dr hab. Jolanta Andrzejewska

Doświadczony pedagog, który nieustannie wspiera studentów, nauczycieli oraz rodziców. Autorka wielu publikacji dotyczących funkcjonowania dziecka w społeczności przedszkolnej i w szkolnej. Pracuje w Zakładzie Pedagogiki Przedszkolnej UMCS w Lublinie. Zainteresowania dr hab. Jolanty Andrzejewskiej koncentrują się wokół aktualnych problemów związanych z edukacją i wychowaniem małego dziecka oraz możliwościami projektowania i tworzenia warunków dla stymulowania i wspierania jego rozwoju. 

 

Piotr Denisiuk

Iluzjonista mający na koncie ponad 1200 pokazów na żywo, finalista X edycji "Mam Talent!". Największą satysfakcję sprawia mu zdumienie i radość widzów, która pokazuje szczere i spontaniczne wrażenia. Wystąpi wraz z Żoną w występie specjalnie przygotowanym na konferencje Froebel. Wprowadzą nas w świat magii, a poprzez zaskoczenie i dynamikę zobrazują w jaki sposób można się uczyć przez zabawę